Warsztaty z Wojskowej Walki Wręcz

W dniach 13-14.12.2014 32 osobowa grupa uczestniczyła w warsztatach z wojskowej walki wręcz organizowanych przez naszą jednostkę i KRAV MAGA MORYL TEAM z Gliwc. Warsztaty rozpoczęły się od zbiórki na terenie hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr. 1 im. Przemysława Inglota w Lubaczowie.

Na hali sportowej instruktor przywitał wszystkich uczestników, omówił warunki bezpieczeństwa, zwrócił szczególna uwagę na prawidłowa rozgrzewkę. Pierwszym elementem była blisko półgodzinna rozgrzewka która pozwoliła na odpowiednie przygotowanie do zajęć. W pierwszym dniu zrealizowano takie zagadnienia jak: Pozycje walki. Swobodna, pół bierna, walki(garda),Poruszanie się w walce. Uderzenia. Proste, sierpy, łokcie 4 kierunki, ręka młot, Kopnięcia. Proste, okrężne, stopujące. Obrona uderzeniami Cios prosty w klatkę piersiową, Sferyczne, Duszenia. Przód, tył, gołym przedramieniem z tyłu, gilotyna. Obrona przed obchwytami. Przód, tył, ( z rękami, bez rąk).
W drugi dzień również na terenie Publicznego Gimnazjum nr. 1 tym razem z wykorzystaniem już pełnego umundurowania i wyposażenia, zrealizowano następujące tematy: Obrona przed ciosami nożem, karabinkiem. Obrona bez broni przed atakiem nożem. Obrona bez broni przed atakiem bronią krótką. Obrona bez broni przed atakiem karabinkiem. Na koniec dnia szkoleniowego przeprowadzony został dwu częściowy egzamin który składał się z : poruszania się w patrolu 2 osobowym w terenie zurbanizowanym. Na trasie patrol napotykał się na przeciwników którzy dopuszczali się próby zaboru broni, ataku nożem, ataku karabinkiem, atakiem z zastosowaniem ciosów prostych i sferycznych. Drugą częścią egzaminu było wykonanie przez patrol podanych przez instruktora zagadnie zrealizowanych przez dwa dni warsztatów. Po zakończonym egzaminie Pan Instruktor pochwalił najlepszych ćwiczących i wyróżnił : Strz. ZS Polak Laurę – za wolę walki i zdecydowanie, patrol w składzie Strz. Procyk Patryk i Strz. ZS Rudnik Józef za najlepiej wykonane zadanie. Ponadto wyróżniony Został Sekc. ZS Linek Piotr za całokształt uczestnictwa w kursie. Dowódca 3 kompanii a zarazem kierownik warsztatów Sierż. ZS Kozłowski wręczył Panu Instruktorowi pamiątkową odznakę JS2033 Lubaczów.
Szczególne podziękowania składamy na ręce Pana Jacka Moryl właściciela Krav Maga Moryl Team za współpracę i możliwość skorzystania z wiedzy Pana Instruktora.
Szczególne podziękowania należą się Panu Instruktorowi który poświęcił swój czas na organizację i przeprowadzenie warsztatów. Kolejne podziękowania składamy na ręce Pani Marty Szpyt – dyrektor Publicznego Gimnazjum nr. 1 w Lubaczowie za pomoc w organizacji warsztatów – w tym możliwość skorzystania z obiektów gimnazjum nr. 1.
Na podziękowania zasługuje również sekcja medyczna naszej jednostki w składzie Druż. ZS Aleksandra Czucha i St. Strz. ZS Jolanta Puk za zabezpieczenie medyczne warsztatów.

Mamy nadzieję że te warsztaty pozwolą na częstsze spotkania z instruktorami z Krav Maga Moryl Team.

#js2033 #strzelec #Lubaczów #kravmaga #Moryl