70 rocznica pacyfikacji Wólki Krowickiej

      Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą koncelebrowaną w kościele p.w. NMP Matki Kościoła w Wólce Krowickiej. Wśród celebrantów znalazł się kapelan naszej Jednostki chor. ZS ks. Sławomir Szewczak. Po zakończeniu mszy świętej młodzież z Publicznego Gimnazjum im. prof. Franciszka Misztala w Lisich Jamach zaprezentowała krótki montaż słowno-muzyczny.
Kolejna część uroczystości rozpoczęła się odegraniem hymnu państwowego przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Tryńczy. Wójt gminy, pan Wiesław Kapel w swoim wystąpieniu przypomniał tragiczne wydarzenia wiosny 1944 roku, w trakcie których ukraińscy nacjonaliści dokonali okrutnej zbrodni na mieszkańcach Wólki Krowickiej. Po wystąpieniu wójta prezes Miejsko-Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Lubaczowie Pan mjr w st. spocz. Ludwik Cybulak wręczył kombatanckie odznaczenia.

Strzelcy naszej Jednostki Strzeleckiej wzięli udział w Apelu Pamięci, który został odczytany przez sierż. ZS Tomasza Szczygła. Po jego zakończeniu przed tablicą upamiętniającą tę zbrodnię złożone zostały kwiaty i zapalono znicze.